پرش به محتوا

آفتاب تجارت سامان: مدیریت مجتمع های چند منظوره و سومین نمایشگاه ایران ریتیل شو

  • by

آفتاب تجارت سامان: مدیریت مجتمع های چند منظوره و سومین نمایشگاه ایران ریتیل شو

سومین نمایشگاه ایران ریتیل شو در سالن های 7، 8و9 نمایشگاه های بین المللی در اواسط مهرماه 1400 برگزار شد. این نمایشگاه با هدف ایجاد فضای مشترک کسب و کار و تجارت مالکین و دارندگان مجتمع های تجاری و اداری و همچنین بهره برداران این مجتمع ها در سومین سال برگزاری، پرشور و گرم برگزار شد. در این نمایشگاه چندین گروه متفاوت به منظور بهره گیری از فضاهای پیش رو مشارکت داشتند. ایران ریتیل شو در این سالها تبدیل به فضایی شده است تا بتواند مدیران ارشد کسب وکارهای مختلف را حول یک محور جمع کرده و نشست های متعددی در این زمینه داشته باشد. مجتمع های تجاری و اداری مانند مجتمع تجاری سیتی سنتر یزد، پاژ مشهد، میکامال کیش و… در این نمایشگاه حاضر بودند تا در کنار رقبای دیگر، مزایای رقابتی خود را به رخ بکشند، ضمن آنکه با داشتن ویژگی های متمایز از دیگران، تجارت مبتنی بر همدلی و همیاری را شکل بدهند. شرکت آفتاب تجارت سامان نیز در این نمایشگاه با تمامی توان و ظرفیت خود مشارکت کرد، تجارب زیادی رقم خورده و روابط گسترده ای حاصل شد.

نمایشگاه مذکور حول محور ایران ریتیل (برپایی مال ها و مجتمع های چندمنظوره) شکل گرفت . اغلب مشارکت کنندگان در این نمایشگاه خدمات، کالا و یا تجارت خود را حول محور مجتمع های تجاری و فروشگاه های زنجیره ای برنامه ریزی کرده اند . مجموعه های مشارکت کننده مانند فروشگاه های زنجیره ای، شرکت های بهره بردار مجتمع های تجاری و اداری، شرکت های بیمه و نمایندگی ها و مجتمع های اداری و تجاری بودند. در این میان شرکت آفتاب تجارت سامان به عنوان شرکت خدمات رسان به مجتمع های تجاری، اداری و سازمان ها، نهادها و ارگانها ، خدمت مدیریت مجتمع های چندمنظوره را در راس خدمات خود ارائه نموده و مورد استقبال واقع شد.

حضور مشارکت کنندگانی مانند مدیران بهره برداری، فرصتهایی جهت همکاری مشترک بین مجموعه ها نیز مهیا نمود که از جمله این فرصتها میتوان به همکاری مشترک در مجتمع های تجاری و اداری اشاره نمود.

همچنین خدمات تاسیسات که مساله پر چالشی برای دارندگان مجتمع های تجاری می‌باشد. شرکت آفتاب تجارت سامان با داشتن نرم افزار نت، امکان استفاده از خدمت تاسیسات برای دارندگان مجتمع های تجاری بر مبنای خدمات پیشگیرانه و خدمات اورژانسی به صورت ثبت شده و دقیق، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات نت اعلام نمود. از دیگر خدمات این شرکت در  نمایشگاه ریتیل می توان خدمات تخصصی در ارتفاع را نام برد که از مهمترین معضلات مجتمع های اداری و تجاری میباشد. خدمات تخصصی در ارتفاع برای مجتمع های تجاری و اداری موضوعی است که به دلیل نیاز به داشتن مجوز های لازم توسط مجموعه های محدودی قابل اجرا است.

در مجموع خدمات مدیریت مجتمع های چند منظوره با استفاده از خدمات تامین نیروی انسانی، مدیریت نگهداری و تعمیرات تاسیسات و همچنین خدمات تخصصی کار در ارتفاع مهمترین خدمت آفتاب تجارت سامان در نمایشگاه ایران ریتیل شو بود.

یکی از مهمترین چالش های های دارندگان مگامال ها و مجتمع های تجاری و اداری، مدیریت خدمات مجتمع ها با تکیه بر تامین نیروی انسانی و انجام دیگر خدمات مانند فضای سبز ، مدیریت نگهداری و تعمیر تاسیسات ساختمان های مجتمع می‌باشد. با توجه به پرتردد بودن مجتمع های اداری و تجاری، این مجتمع ها اغلب نیاز مداومی به تامین نیروی خدماتی دارند. اما گاه شرایطی مانند عدم دسترسی به گذرگاه های عمومی و وسایل نقلیه مناسب، ساعت های کاری وشیفت های طولانی مدت و حجم بالای کار اجرایی و خدماتی، تامین و نگهداشت نیروی انسانی در این مجتمع ها تبدیل به یک معضل اساسی می گردد.

گاه حجم خدمات اجرایی مجتمع های تجاری و اداری به حدی بالاست که تامین تعداد بالای نیروی انسانی صرفه اقتصادی نداشته و کارفرمایان این امر به سمت عقد قراردادهای حجمی می‌روند تا حجم بالای کار را در قالب نیروی انسانی به صلاحدید پیمانکار جبران کنند. در این اوضاع اغلب حضور شرکتهایی که دارای تجربه اجرایی و تامین نیرو هستند قابلیت آن را دارد تا خواسته های کارفرما و مالکین و بهره برداران را برآورده سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *