پرش به محتوا

زنجیره تامین مواد و تجهیزات مکانیزه

  • by

شاید فکر کردن به نظافت محیط کار در مقیاس‌های وسیع و پر جمعیت و حتی کوچک امری دشوار و چالش بر انگیز باشد. برای نظافت کردن هر بخش دستورالعمل‌های خاصی وجود دارد و متناسب با آن می توان از ابزارهای دستی و یا تجهیزات نظافت مکانیزه بهره‌گرفت. به هر حال تمیز نگه داشتن و اراستگی محیط کار که کارکنان به طور مستمر در آن تردد دارند از چالش‌های پیش‌روی سازمان‌ها و شرکت‌ها است. شرکت آفتاب تجارت سامان با استفاده از کارکنان متخصص و مجرب و همچنین به کار بردن تجهیزات مکانیزه و مواد شویده سازگار با محیط زیست آمادگی دارد این چالش را برای مدیران سازمان‌ها و شرکت‌ها برطرف نماید. بدیهی است ­نظافت و تمیز نگه داشتن مناسب محیط با سازگاری با انواع سطوح و لحاظ پارامترهای محیط زیستی مزایایی را برای سازمان ها به همراه خواهد داشت.

محمد فتاحی سرپرست واحد تامین شرکت آفتاب تجارت سامان معتقد است نباید نظم و پاکیزگی در محیط کار به موضوعی کم اهمیت و پیش پا افتاده تبدیل شود، بلکه کارفرمایان همواره باید به این موضوع توجه داشته باشند که بهداشت و منظم بودن محیط کار از جنبه‌های گوناگون بر عملکرد کارکنان و حتی ارباب رجوع تاثیر بسیار مثبتی دارد و در بهره وری نیروی انسانی و خروجی موثر کارکنان، نقش آفرین است.

وی گفت برخی از مزایای نظافت و آراستگی در محیط کار عبارت است از: 1- نظافت و آراستگی محیط کار باعث بهبود اعتماد به نفس کارکنان می‌گردد. 2- نظافت و آراستگی محیط کار سبب می‌شود همه چیز در جایگاه خود قرار گیرد. 3- نظافت و آراستگی محیط کار سبب افزایش طول عمر  وسایل می‌گردد. 4- نظافت و آراستگی محیط کار از انتقال بیماری‌ها جلوگیری می کند.

برای از بین بردن کثیفی‌ها و آلودگی‌ها شناخت موارد زیر الزامی است: 1-نوع و جنس سطح                              2- مواد تشکیل دهنده سطح  3- نوع و میزان آلودگی 4- مواد شوینده مورد نیاز هر سطح                                 5- تجهیزات نظافتی مورد نیاز6- ملزومات و مواد مصرفی

کارشناس تامین مواد شوینده و تجهیزات نظافت مکانیزه شرکت گفت: تشخیص نوع آلودگی، مقدار آلودگي و زمان آلوده شدن بر روی سطوح از نکات حائز اهمیت است و روش‌های رفع آلودگی از روی سطوح مختلف؛ در محیط‌های مختلف، متفاوت است.

کارشناسان و تکنسین‌های نظافت مکانیزه شرکت آفتاب تجارت سامان براساس دوره های آموزشی که گذرانده‌اند و همچنین دستورالعمل های نظافت و آراستگی قبل از انجام عملیات نظافت سازمان‌ها کارسنجی و امکانسنجی لازم را قبل شروع کار انجام داده و با شناخت کافی و تشخیص دقیق از انواع سطوح، جنس سطوح ، نوع آلودگی و مدت زمان آلوده شدن مناسب تجهیزات، ملزومات و مواد شوینده تخصصی و همچنین بهترین شیوه عملیات نظافت مکانیزه را انتخاب و به بهترین شکل انجام می‌دهند. برخی از تاثیرات نظافت و آراستگی محیط کار عبارت است از:

عملیات نظافت و آراستگی محیط کار
مزایای انجام عملیات نظافت و آراستگی محیط کار معایب عدم انجام عملیات نظافت و آراستگی محیط کار
افزایش ایمنی و بهداشت كند كردن عمليات و فعالیت های جاری در محیط کار
صرفه جویی در هزینه ها معطلی سرمایه و استهلاك اقلام مفيد
افزایش کیفیت محصول /خدمات از طریق حفاظت از سطوح اتلاف وقت براي جستجوي اقلام ضروري
پیشگیری از خرابی ها ناآراسته و شلوغ كردن محيط كارو گم شدن اقلام ضروري
ارتقاء  بهره وری در سازمان افزايش حوادث و مشكلات ايمني
مدیریت مصرف انرژی و حفظ محیط زیست
افزایش میزان رضایت مشتریان – ارباب رجوع

 

مواد شوینده

شاید کم و بیش همه ما اطلاعاتی درباره انواع مواد شوینده داشته باشیم. زمانی که صحبت از یک ماده شوینده مناسب به میان می‌آید، منظور این است که محلولی تهیه شده تا بتواند آلودگی ها را با هر ماهیت فیزیکی و شیمیایی از روی سطوح برطرف کند. در منابع مختلف نامی از انواع محلول های پاک کننده و تمیز کننده مشاهده می کنید. برخی برای سطوح خاص نظیر سطوح فلزی، سنگ و سرامیک، چوبی، پارچه  و موکت طراحی شده‌اند و برخی دیگر به صورت همه جانبه قابلیت تمیز کردن تمام سطوح را دارند.

به عبارت کلی هرگز قانونی وجود ندارد که به ما بگوید کدام یک از انواع شوینده‌ها از یکدیگر بهترند.

آنچه کاربرد یک شوینده را بیش از پیش، برجسته می سازد، قدرت آن در تمیز کنندگی سطوح است.

تجهیزات و ملزومات

امروزه برای انجام امور نظافتی می توان به جای استفاده از روش های سنتی که دارای مشکلاتی از قبیل کیفیت پایین، سرعت پایین، آسیب رساندن به بدن و در برخی مراقع ایجاد خسارت برای اثاثیه، از روش های نوین و دستگاه های مکانیزه جدید استفاده نمود. این دستگاه ها که برای نظافت منزل و محیط های اداری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، گروه وسیعی از تجهیزات را شامل می شوند. کف‌شوی، جاروبرقی صنعتی، بخارشوی، دستگاه شستشوی مبل، دستگاه موکت شوی، دستگاه نماشوی و انواع ترولی از جمله این دستگاه ها هستند که با دقت و سرعت بالا می توانند محیط های مختلف را نظافت و ضمن رسیدن به کیفیت بالاتر در با نظام HSE همراستا هستند.

مزایای نظافت خانگی و صنعتی با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی:

1- بهبود سرعت و کوتاه تر شدن زمان نظافت

2- کاهش هزینه ها به دلیل استفاده کمتر از آب، مواد شوینده و نیروی کاربر نظافتی

3- کمک به محیط زیست به دلیل کاهش مصرف مواد شوینده مضر برای طبیعت

4- جلوگیری از به هدر رفتن آب فراوان حین شستشو

5- سهولت کاربر به دلیل طراحی ارگونومیک دستگاه های نظافت صنعتی

6- بهبود کیفیت نهایی نظافت و رضایت کامل پس از انجام شستشو و نظافت سطوح

شرکت آفتاب تجارت سامان با بهره‌گیری از علم روز دنیا و با استفاده تجهیزات، ملزومات و مواد شوینده تخصصی و با شناخت کامل از انواع سطوح، متریال و آلودگی‌ها و آشنایی کامل با شیوه‌های نظافت  و با بکارگیری کارکنان تخصصی در این حوزه و سعی بر این دارد تا با شناسایی و تشخیص دقیق و با استفاده از جدیدترین تجهیزات نظافتی روز دنیا و با استفاده از ملزومات و مواد شوینده تخصصی با هر نوع آلودگی و کثیفی مقابله و مبارزه کرده و همیشه محیط کار  تمیز و فضایی مطلوب را برای مشتریان خود فراهم سازد.

تکنسین‌های نظافت در شرکت آفتاب تجارت سامان نظافت و آراستگی محیط کار را مبتنی بر دستورالعمل نظام آراستگی محیط کار انجام داده و متعهد به اجرای الزامات نظام آراستگی هستند.

در شرکت آفتاب تجارت سامان مواد و ملزومات شوینده و ضد عفونی کننده با نظارت کارشناس ارشد HSE و با مشاوره مشاور ارشد شیمی شرکت تهیه می گردد.

“نوع و میزان آلودگی و زمان الوده شدن از پارامترهای تشخیص نوع مواد، ملزومات و تجهیزات جهت رفع الودگی می باشد”

“نظافت با مواد، ملزومات و تهیزات مناسب علاوه بر پاکیزگی و اراستگی محیط کار؛ بر طول عمر سطوح می افزاید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *