پرش به محتوا

مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل

مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل

مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل، راهکاری جامع و یکپارچـه بوده کـه در راستای توسعه خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا در حوزه حمل و نقل ارائه می‌گردد. شرکت آفتاب تجارت سامان مجهز به سامانه مدیریت هوشمند حمل و نقل است و آمادگی دارد ضمن مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل سازمان‌ها، با استفاده از کادری مجرب از رانندگان باخودرو، خدمات حمل و نقل را به سازمان‌های طرف قرارداد ارائه نماید.

در  سامانه مدیریت هوشمند حمل و نقل آفتاب تجارت سامان ، راننده هر خودرو با دریافت ماموریت از سوی سازمان بر روی نرم‌افزار خودرو، آن را انتخاب کرده و با دریافت بهینه‌ترین مسیر از نرم‌افزار مرکزی و تخمین زمان و مسافت پیش رو، بـه مسیر محل ماموریت حرکت خواهد کرد. خودروی سازمانی پس از رسیدن به محل ماموریت، روند اجرای ماموریت و پایان آن را بـه نرم‌افزار مرکزی ارسال خواهد کرد. از دیگر قابلیت‌های این سامانه، برنامه‌ریزی و مدیریت روند تعمیر و نگهداری خودروهاست.

تحلیل و بهینه‌سازی رفتار رانندگان، از دیگر قابلیت‌های سامانه مدیریت ناوگان است. شتاب شدید، ترمز شدید، گردش‌های شدید، سرعت بیـش از حد، دور موتور بالا و سایر پارامترها در اختیار مرکز نظارت و مدیریت قرار می‌گیرد تا ضمن رتبه بندی رانندگان به لحاظ رانندگی ایمن، نسبت به اصلاح رفتار آن‌ها نیز اقدام گردد. همچنین، این راهکار سبب کاهش هزینه‌های سوخت مصرفی و تعمیر و نگهداری ناوگان، کاهش آلودگی هوا و آلودگی صوتی، افزایش مهارت رانندگان و کاهش تصادفات نیز خواهد شد.

برخی از سازمان‌هایی که از خدمات مدیریت حمل و نقل شرکت آفتاب تجارت سامان استفاده می‌نمایند:

      • شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش
      • وزارت امور خارجه
      • بانک سامان